Čchi kung

Čínský název Čchi kung je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″

Cvičení čchi kungu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří. Jeho technika je navržena tak, aby se při cvičení v těle shromažďovala, uchovávala a vedla energie čchi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém.
Čchi proudí v drahách zvaných meridiány. Provádění pomalých, lehkých, plynulých pohybů podporuje tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění čchi v meridiánech. Je to blahodárné cvičení, které napomáhá zvládání stresu a každodenních situací.

Cvičíme sestavu 8 kusů brokátu a Pět hedvábných cest.

 

 

Individuální lekce  - 650 Kč

 - lekce v délce trvání cca 50 min, cvičení podle potřeb cvičícího.

 

Skupinové cvičení v Orlové v úterý 15h, čtvrtek 9 a 16h.

 Cena za skupinovou lekci je 300 Kč.

 

 

Čchi kung zahrnuje soubor prostředků a metod k pěstování a kultivaci energie čchi. Jedná se o celou řadu nejrůznějších cvičení, která podporují zdraví a harmonizují,  zvyšují citlivost a vnímavost, zlepšují pohyblivost atd.  Můžeme cvičit pro zdraví, pro prodloužení života, pro duchovní transformaci nebo pro radost.

Na začátku se učíme vnímat energii, abychom ji později mohli usměrňovat a a místo tradičního směru shromažďování, se zaměřuji se svými studenty na myšlenku zůstat průchozí a nechat se vést. Cvičení jsou prováděna formou pohybovou nebo statickou. Součástí kurzu čchi kungu jsou meditace