Zatím poslední výprava proběhla v květnu 2018.

Byl to poznávací a  pohodový výlet.

Eibenthal, Svatá Helena, Gerník, Baile Herculane, ....

Popovídání s místními, ochutnávka místních dobrot....parádní čas pohody, klidu a radosti.

 

 

.....a výlet to byl naprosto fantastický. 

Díky české Paní učitelce Katce jsme měli k dispozici místní domek a díky všem úžasným z Eibentlálu a Svaté Heleny i čas naplněný neskutečnou pohodou, radostí, vzájemností, upřímností, svornosti, hojnosti.....

Je zvláštní, že člověk musí odjet tisíc kilometrů, aby pochopil, jak jsou tradice důležité a hodnotné pro uvědomění si sebe sama.

Jsem moc rád, že jsem se setkal s místními legendami, protože čas zastavit nelze, ale v pamětech tito zůstanou ještě dlouho.

 

České vesnice v Rumunsku - Banát

 
 
 

Když jsem v roce 2012 shlédl dokument o Eibenthalu a viděl p. děkana Maška rozmlouvat s místními, říkal jsem si: " Bože, tak ten je Tvůj, s tím bych si chtěl jednou popovídat....". .......no a podařilo se :)

V roce 2014 jsem měl tu velkou čest a mohl jsem být členem filmového týmu v režii mistra Pedra Antonia Nobre. 

Více jak týden jsem si užíval čistotu místa i smýšlení našich rodáků, kteří zde před více jak dvěmi sty léty nalezli svůj nový domov.

Děkuji, že jsem mohl být součástí toho skvělého díla. 

......Banát se musí zažít......

Od chvíle kdy jsme vystoupili z auta jsem přemýšlel jen nad jedním......jak se do těchto nádherných míst opět vrátit.....

A protože pro místní je dobrá je každá přivezená koruna a každá dobrá duše ( v pokoře toužící sdílet bydliště našich krajanů, jejich zvyky a tradice), rozhodl jsem se vzít s sebou celý autobus  :) 

Oslovil  jsem tedy nejdříve členy sboru Keep Smiling Gospel, pod vedením místního faráře pana Janči ( zapálence pro vše, našeho známého sportovce a cestovatele, hlavně pak skvělého fotografa a srdíčkologa :) )

.....jejich nadšení mi bylo velkou motivací. Děkuji za Vás přátelé.

Nic toho by  nebylo bez pomocí Honzy, Tiberia a Stěpána.........a síly medvědího přátelství.

www.dovolena-banat.cz

Připravili pro nás exkluzivní poznávací a prožitkový program včetně ubytování, polopenze a služeb průvodce a hostitele.

 

Přiznám se, že bez Honzy Kypúse by nebylo taky nic. Je to skvělý člověk a nadšenec pro život a srandu, však uvidíte sami :) 

.....no a taky má autobusovou dopravu :)

Pro rok 2016 zatím žádná skupina není....zatím :D