Pohybová terapie

RS studio je místem, kde se Vám dostává plné pozornosti. Součástí první návštěvy je stanovení Vašich požadavků na směr, kterým se bude Váš individuální cvičební plán ubírat. Mým cílem není získat uživatele závislé  na vibrační technologii, či mé asistenci při cvičení, ale  pomoci nalézt a udržet si dobrou hybnosti a sílu. Předat Vám způsob, jak se udržovat ve svém prostředí a tak, aby Vás to bavilo a těšilo :)

 

 Vibrační trénink 

Efektivita šetřící čas i tělo

Metoda celotělové vibrace je vhodná pro jakýkoli kondiční i silový trénink.
Díky nenáročnosti, zábavnosti a efektivitě, jsou plošiny hojně používány k rychlému nárůstu a udržení kondice profesionálními trenéry i vrcholovými sportovci po celém světě.
Cviky jsou koncipovány k posílení celého těla, nestresují svaly, šlachy a kloubní systém jako klasické cvičení, příznivě působí na vylučování hormonů a látkovou výměnu, je prevencí osteoporózy, ovlivňují hustotu kostí.
Díky řízené a vědomé práci s dechem, vycházející z principů Qigong, se učíme jak uvolnit napětí svalové i emocionální.

Plošiny fungují na principu kontrolovaných vibrací celého těla, které způsobují optimální reakce svalů. S Fitvibe trénujete tělo prostřednictvím intenzivních a maximálně efektivních svalových kontrakcí.
V průběhu cvičení dochází k aktivaci nervových drah, zvýšení periferní   cirkulace (prokazatelně o 100 - 150 %), zlepšení krevního oběhu.
Urychluje vylučování  odpadových látek z těla.
Kombinace posilování svalů a lokálního spalování tukových buněk účinně redukuje celulitidu. Kůže se jeví zřetelně hladší a vypnutá.
Zlepšení krevního oběhu v měkkých tkáních urychluje regeneraci svalů a kloubních pouzder. Přerušovaný tlak stimuluje správnou funkci chrupavky v důsledku lepší distribuce kloubní tekutiny, čím chrupavku přímo chrání nebo napomáhá její obnově.

 

Čchi Kung

Čchi kung zahrnuje soubor prostředků a metod k pěstování a kultivaci energie čchi. Jedná se o celou řadu nejrůznějších cvičení, která podporují zdraví a harmonizují,  zvyšují citlivost a vnímavost, zlepšují pohyblivost atd.  Můžeme cvičit pro zdraví, pro prodloužení života, pro duchovní transformaci nebo pro radost.

Na začátku se učíme vnímat energii, abychom ji později mohli usměrňovat a a místo tradičního směru shromažďování, se zaměřuji se svými studenty na myšlenku zůstat průchozí a nechat se vést. Cvičení jsou prováděna formou pohybovou nebo statickou. Součástí kurzu čchi kungu jsou meditace

 Sebeobrana

Nezbytnou součástí běžného života je zbavit se strachu, ze situací,     které   jakýmkoli způsobem ohrožují naší bezpečnost, zdraví, nebo majetek.

Techniky kontaktní sebeobrany pomůžou získat jistotu ve chvílich        nejistoty, procvičují celé tělo, učí koordinaci pohybů a učí nás pohledu beze strachu.

Techniky jsou vybírány individuálně podle Vašich možností s ohledem maximální, účinnosti, jednoduchost a proveditelnost.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 Zdravotní sestavy

Cvičení k posílení, zhybnění, regeneraci, zlepšení motoriky a koordinace pohybů. Bez omezení věkem, vhodné pro všechny.

Techniky jsou voleny tak, aby byly zvládnutelné i naprostými začátečníky. Je kladen důraz na vnitřní prožitek, správný postoj, zvládnutí dýchacích technik. Komplexní cesta rozvoje těla, mysli i ducha.